Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi GerekenlerKombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler; Kombi satın almak istiyorsunuz ancak ne yapmanız gerektiğini, nasıl bir kombi seçeceğinizi bilmiyorsunuz. Biz de bu konuda sizlere kılavuzluk edecek bir yazı hazırladık. Kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında aşağıda paylaştığımız bu yazımız sizlere faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.

Kombi Taktıracağınız Mekânın Metrekaresi

Kombiyi kullanacağınız mekânın metrekaresin bilirseniz, kombi seçerken ona göre bir seçim yapabilirsiniz. Kombi kullanacağınız mekân metrekare olarak büyükse mutlaka yoğuşmalı kombi taktırmalısınız. Ancak iareniz orta büyüklükte ise hermetik ya da bacalı kombiyi tercih etmelisiniz.

Kombi Seçiminde Binanızın Özellikleri

Kombi seçiminde dikkat edilecek hususlardan biri de binanızın fiziki özellikleridir. Binanızda baca çıkışı yoksa kombi seçerken bacalı kombi tercihinde bulunmamalısınız. Eğe bacalı kombi alırsanız, bunu değiştirmek zorunda kalırsınız. Bu nedenle önce binanızın özelliklerini öğrenmeli daha sonra kombi tercihinde bulunmalısınız. Binanızda baca çıkışı yoksa hermetik kombi tercihinde bulunmalısınız.

Evin bulunduğu kat ile bulunduğu yön kombi seçiminde önemlidir. Bununla birlikte binanızın yalıtımı da bu konuda çok önemlidir. Ayrıca evinizi kombinin değil de radyatörlerin ısıttığını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle radyatör seçiminde de dikkatli olunmalıdır.

Genellikle 80-90 metrekarelik alanlar için 17 bin kalorilik kombiler, 90-140 metrekarelik alanlar için 20 bin kalorilik kombiler, 140 metrekare ve üzeri alanlar için ise 24 bin ile 36 bin kalorilik kombiler tercih edilmektedir.  Müstakil bir evde yaşıyorsanız yoğuşmalı kombiler daha iyi performans göstermektedir.

Ucuz Kombi Tercihinde Bulunmayın

Ucuz kombi seçimi sizin beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Ucuz kombiler sürekli arıza çıkarabilir ve bu da maliyetlerin artmasına neden olabilir.

Referans Önemlidir

Kombi seçmeden önce tanıdıklarınız ve yakınlarınızdan fikirlerini alabilirsiniz. Kombi kullanan yakınlarınız bu konuda size fikir verebilir. Çünkü onlar kombi kullanımı konusunda tecrübelidir ve size kombi seçiminde destek olabilirler.

Araştırmadan Kombi Almayın

Kombiler hakkında araştırmalar yapın. Bu size zaman kaybettirmeyecek aksine kombi seçiminde doğru kara vermenizde faydalı olacaktır. Bu nedenle kombi marka ve modelleri hakkında araştırmalar yapın. Bu sayede dairenize en uygun ve beklentilerinizi karşılayacak kombiyi seçme konusunda en doğru kararı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın