Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir?

Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir?

Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir?Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir? Kombi cihazları periyodik olarak bakımları yapılması gereken cihazlardır. Bakımı yapılan cihazlar birçok avantajları da beraberinde getirir. Kombi bakımının faydaları nelerdir, diye araştırıldığında aşağıdaki sonuçlara ulaşıyoruz.

Genellikle kombi kullanıcıları kombi bakımını doğalgaz tasarrufu açısından düşünmektedirler. Ancak durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Kombi bakımı, can ve mal güvenliği, enerji tasarrufu ve kombide oluşabilecek olan arızaların önceden tespit edilerek daha fazla maliyetli arızalara neden olmaması için gerekli bir uygulamadır. Kısacası kombi bakımı kombinizin ömrünü uzatır.

Genellikle kombi kullanıcıları kombilerine bakım yaptırdıktan sonra doğalgaz faturasında bir değişiklik olmadığını ve kombi bakımının faydalı olmadığını düşünürler. Bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir.

Kombi Bakımı nelerdir?

Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir? Kombiniz bakımdan önce yeterli derecede verimli çalışıyor olabilir. Ancak hava sıcaklıklarındaki farklılıklardan dolayı doğalgaz sarfiyatının düşüp düşmediğini anlamanız mümkün değildir. Dolayısı ile hava sıcaklığının 10 derece olduğundaki sarfiyat ile 5 derece olduğundaki sarfiyatta farklı olacaktır. Bununla birlikte evde kullanılan peteklerin hepsinin bakımdan önce kullanılıp kullanılmadığının tespiti de zordur.

Öncelikle kombi bakımının doğalgaz tasarrufunun yanı sıra can ve mal güvenliği açısından da önemli olduğunun altını çizmek gerekir. Dolayısı ile doğalgaz faturasında düşüş olmadı diye bir sonraki sonbaharda kombinizin bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin. Kombi üzerinde fark edilemeyen olası arıza ve kaçaklar kullanıcı tarafından görülemeyebilir.

Kombi Bakımı nasıl yapılır?

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalıyım?Kombinizde arıza olup olmadığını ancak teknik servisler belirleyebilir. Kombilerinizdeki en küçük arızalar dahi can ve mal güvenliğiniz açısından tehlikeli olabilir. Kombiniz sağlam olabilir, yeni olabilir ve hiç arıza yapmamış olabilir. Ancak hiç arıza yapmayacağını da kimse garanti edemez. Bu nedenle kombinize arıza yapmadan önce müdahale edilmesi en doğru yoldur. Bu da kombi bakımı ile gerçekleşir.

Bakımları yapılan kombiler su pompası arızası vermezler. Bu sayede su pompaları yüksek performans ile çalışarak borularda tıkanma olmadan suyun devir daimini yapar ve ısı kaybını önler. Ayrıca kazan korozyonları giderilen kombiler de daha az doğalgaz tüketerek yüksek performanslı ısınma sağlarlar. Bu sayede aynı ısıda daha az fatura ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Kombi bakımı konusunda özel kombi servisi olarak hizmet veren firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın