Gaziosmanpaşa Klima Servisi

Gaziosmanpaşa klima servisi klimalarınız ile ilgili bütün sorunları çözüme kavuşturmaktadır. Müşterilerin taleplerine önem veren klima servisi ihtiyacınız olan bütün problemleri kısa süre içerisinde giderecektir. Gaziosmanpaşa klima servisi olarak her marka klimalarda arıza ve onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gaziosmanpaşa klima servisi çok kısa süre içerisinde bakım ve onarım işlemlerini tamamlamaktadır. Bu sayede kullanıcıların zamanından tasarruf etmek hedeflenmektedir. Teknik servis ekibi tarafından sunulan hizmetler belli bir marka ya da modeli kapsamamaktadır. Her marka ve modele profesyonel ekipler tarafından bakım ve onarım işlemleri yapılmaktadır. İşini kusursuz şekilde yapan teknisyenler bakım işlemlerinin yanı sıra temizleme işlemlerinde de kaliteli hizmet vermektedirler. Gaziosmanpaşa klima servisi yenilikçi hizmetleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Geniş hizmet yelpazesine sahip bu firma klima üzerine birçok teknik ihtiyacı gidermektedir.

İyi Bir Klima Servisi Nasıl Olmalıdır?

İstanbul’da sıcak yaz aylarında, evlerinizi serin ve konforlu tutabilmek için Gaziosmanpaşa klima servisi hizmetlerine güvenebilirsiniz. Deneyimli personeller ihtiyaçlarınızı karşılamak için üstün kalitede hizmet vermeye hazır durumdadır. Tüm marka ve modele hem konut hem de ticari klima sistemi tamir hizmeti sağlanmaktadır. Klima ünitelerinizin ömrünü uzatabilmek ve verimli çalışabilmesini sağlamak için düzenli olarak temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Eğitimli klima servis teknisyenlerinden oluşan Gaziosmanpaşa klima servisi her zaman hizmetinizdedir. Herhangi bir konut ya da ticari klima sistemlerinin sorunları giderilmesi için aramanız yeterlidir. Klima onarımı, değişimi ve temizliğinde Gaziosmanpaşa klima servisi size her zaman yardımcı olacaktır. Klima sistemlerinin kesintisiz çalışmasını sağlayabilmek için bakım ve servis gereksinimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Gaziosmanpaşa klima servisi, sizi beklenmedik arızalardan kurtararak keyifli bir klima kullanma deneyimi yaşatacaktır.

Klima Servisi

Klima Servisi Ne İşe Yarar?

Gaziosmanpaşa klima servisi klimalarınız ile ilgili her türlü teknik işlemleri gerçekleşmektedir. Klimalar, soğutma ve ısıtma amacı ile kullanılan elektronik cihazlardır. Genel olarak bakıldığı zaman, ortamın iklimlendirilmesini de sağlamaktadır. Kapalı mekanların ortam sıcaklığını belirlenmiş değerde tutulması ve hava döngüsünün sağlanması klima ile mümkündür. Aynı zamanda havanın nem değeri ayarlanması sayesinde iklimlendirme yolunda konfor düzeyi üst seviyelere ulaşacaktır. Klima kullanımı sırasında kurulum, montajı, dönemsel bakım, arıza gibi ihtiyaçlar duyulabilir. Böylece bütün bu işlemler klima servislerinin profesyonel ekipleri tarafından yerine getirilmektedir.

Gaziosmanpaşa klima servisi uzman ekibi ile bu tür servis hizmetlerini sağlar. Bu ekip sorunlarınızı en hesaplı ve kısa süreli şekilde çözmeye odaklanmıştır. Böylece klima servis işlemleriniz kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. İklim değişikliklerinin etkileri sebebiyle yazın aşırı sıcak, kışın oldukça soğuk dönemlerin yaşanabilir. Bu gibi durumlarda hem konutların hem de iş yerlerinin klima ihtiyacı artış gösterecektir. Bu sebeple klima montajı, klima onarımı, arızaların tespiti, çözümü gibi problemleri çözerek sorunlar ortadan kaldırılır.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Gaziosmanpaşa klima servisi klimalarınızın kusursuz bir şekilde montajlanması için hizmet sunmaktadır. Klima montaj işlemleri oldukça özen isteyen adımlardan oluşmaktadır. Bu nedenle klima montajı kesinlikle klima servisi tarafından yapılmalıdır. Gaziosmanpaşa klima servisi montajlarınızı kısa süre içerisinde gerçekleştirir. Böylece güvenilir bir klima servisi deneyimi yaşamanız mümkün hale gelir. Yaz aylarında serinlemek ve kış aylarında ısınmak için satın alınan klimaların işlevi oldukça büyüktür. Yeni bir klima satın aldıysanız montaj işlemleri klima servisi tarafından yapılması zorunludur. Kesinlikle bu işte uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yapılmaz ise büyük arıza sonuçları oluşabilir.

Klima Montaj Servisi Fiyatları

Klima montaj servisi fiyatları sunulan hizmete göre değişikliğe uğrayacaktır. Bu nedenle doğru fiyat alabilmek için Gaziosmanpaşa klima servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Klima servisleri ihtiyacınız olan tüm klima işlemlerini gerçekleştiren profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Her türlü marka ve modelde klima montajı yapılması servis tarafından sağlanmaktadır. Klima montaj işlemleri kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda kısa süren bu işlemler zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Maliyet ve zaman bakımından müşterilerine gerek özeni gösteren Gaziosmanpaşa klima servisi kusursuz bir hizmet sağlamaktadır.

Klima Bakım ve Onarım Servisi

Klima bakım ve onarım servisi klima sahibi olan kişilerin mutlaka yararlanması gereken bir hizmet türüdür. Klima bakımı rutin olarak yapılması zorunlu olan, insan sağlığı noktasında çeşitli faydalar sağlayan bir işlemdir. Klimanın insanlara sunduğu en önemli işlev, mevsimsel faktörlere bağlı konfor mekanizması sağlamasıdır. Bu konforların sağlıklı koşullarda sürdürülmesi, ekonomik olarak tasarruf yapılabilmesi düzenli klima bakımı sayesinde mümkün olmaktadır. Birçok birey tarafından göz ardı edilen klima bakımları, zamanın şartlarında bakıldığında kritik öneme sahip olmaktadırlar.

Elektronik cihazlar arasında en önemli yere sahip olan klimalar oldukça hassas mekanizmaya sahiptir. Bu nedenle bakım ve onarım işlemlerine gereken özen mutlaka gösterilmelidir. Klimalar detaylı bakım ve onarım işlemlerinden geçmelidir. Bu işlemler ise ancak klima servisi tarafından gerçekleştirilir. Klima servisi tarafından yapılmayan klima bakımları daha büyük sorunlara yol açacaktır. Güvenilir bir klima kullanımı için klimaların bütün işlemleri klima servisi tarafından sağlanmalıdır. Gaziosmanpaşa klima servisi klimanızın ihtiyacı olan bakım ve onarım hizmetlerini en kusursuz şekilde gerçekleşmektedir. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet garantisi ile sağlanan hizmetler müşterileri oldukça memnun etmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Gaziosmanpaşa klima servisi aynı zamanda uygun fiyat garantisi de sağlamaktadır.

Klima Bakımında Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Klima bakımı bir klimanın kesintisiz çalışabilmesinin en önemli parçasıdır. Gaziosmanpaşa klima servisi klimanızın ihtiyacı olan bakım hizmetlerini vermektedir. Klima bakım işlemleri oldukça pratik ve kısa süren işlemlerdir. Yine de bakım hizmetleri kesinlikle servis tarafından gerçekleştirilmelidir. Klima bakımı işlemleri şu şekildedir:

 • İç ünitelerin genel kontrolleri
 • İç ve dış ünite gerilim ve akım ölçümü
 • Kontrol devresine ait olan alçak gerilim hattı voltaj ölçümü
 • Kompresörlerin şebekeden çektiği akım değerlerinin tespit edilmesi
 • Dış ünitede çalışan tüm elektrik devrelerinin tamamı çalışır iken yapılan çalışma akımı kontrolü
 • Alçak basınç devresi basınç ölçümleri
 • Yüksek basınç devre basınç ölçümü
 • Hava emiş filtresi kontrol ve temizlikleri
 • Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin basınçlı su yardımı ile temizliği yapılması
 • Drenaj hattında kaçak, eğim ve temizlik kontrolü yapılması, gerekli ise temizliğinin yapılması
 • Yüksek gerilim girişi kontrolü yapılması
 • İç ya da dış ünitelerde bulunan elektronik kart kontrolü yapılması
 • Oda termostat ayarları kontrolü, basit çalışma testlerinin yapılması
 • Bakır boru hattı kontrolleri
 • Bakır boru hattında ezilme ve kaçak kontrolü

Klima Bakım ve Onarımının Önemi Nedir?

Klima bakımı insanların konfor alanlarını arttırırken çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Bu sağlık sorunları baş ağrısı, sinüzit, halsizlik, yorgunluk, gibi şekillerde kendini göstermektedir. Bu hastalıklarda klimanın etkilerden dolayı rahatsızlıklar meydana gelmemesi için klima bakımını rutin olarak yaptırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda klima bakımının önemi sadece hastalık noktasından bakılmamalıdır. Elektrik tasarrufu ve klimayı uzun yıllar kullanımı noktasında da göz önünde tutulması gerekmektedir.

Zeytinburnu klima servisiKlima bakım ve onarımı mevsim değişiklikleri sebebiyle filtrelerde meydana gelen toz ve pisliklerin arındırılmasını sağlamaktadır. Böylece hem temiz bir hava soluyup sağlığınızı korumuş olursunuz hem de ekonomik açıdan tasarruf sağlarsınız. Klimaların sık kullanımı, arızala ve problemlere yol açan temel faktörlerden birisi olmaktadır. Bu arızalarının önlenebilmesi için klima bakımının zamanında yapılması gerekmektedir.  Klimanızı, mevsim geçişine uygun olacak şekilde yılda iki kez bakımını yaptırmanız tavsiye edilir. Yaz ve kış ayları gelmeden önce periyodik olarak her yıl klima bakımı yapılması avantajlı olacaktır. Bunun temel sebebi klimaya bu aylarda ihtiyaç duyulmasıdır. Aynı zamanda klimanın işlevlerinin aksamasını önlemektir.

Klimaların işlevselliğini koruyabilmesi, yapılması gereken teknik işlemin doğru yapılması çok önemlidir. Aynı zamanda sorunlarının giderilmesi için klima bakımını alanında uzman olan teknik servislerden almanız gerekmektedir.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klima bakımı klima kullananların özen göstermesi gereken bir konudur. Klima bakımı sadece klima servisi tarafından yapılmalıdır. Servis tarafından yapılmayan bakım ve onarımlar herhangi bir işe yaramayacaktır. Ancak klima servislerinin yaptığı onarımlar olumlu etki gösterecektir. Klima bakım ve onarım servisleri klima sahibi olanların mutlaka yararlanması gereken bir hizmettir. Çok daha temiz ve steril bir ortamda çalışabilmek klima kullanımı için çok önemlidir. Aynı zamanda steril bir ortamda yaşamak için kullanılan klimaların bakımının periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılan klimalar çok daha uzun süre kullanılacaktır. Gerekli olan bakım işlemleri yapılmayan, temizlenmeyen klimada oluşabilecek bazı problemler ise şu şekildedir:

 • Sağlıksız hava üretimi yapar.
 • Klimanın kullanım ömrü çok kısa seviyelere düşer.
 • Ortamda hoş olmayan kokular oluşturmaktadır.
 • Klimanın kapasitesi ve performansının düşmesine sebep olur.
 • Enerji sarfiyatı çok yüksek seviyelerde artış gösterir.
 • Oluşturan ekipman çok daha çabuk yorulur. Klima daha erken arıza yapar.
 • Drenaj sistemlerinde oluşan tıkanma su sızıntılarına neden olacaktır.
 • Elektrik tesisatlarında oluşacak oksitlenme çok daha büyük arızalara neden olacaktır.
 • Klimanın kullanım performansı düşecektir.
 • Klimanın enerji sarfiyatı %40 oranında artış gösterir.
 • Kompresör düzensiz çalışacağı için klimanın ömrü azalacaktır. Kısa vadede maliyetin artmasına neden olacaktır.
 • Klimanın ortam içerisindeki ses seviyesi maksimum seviyelere çıkar.

Klima Bakım ve Onarım Servisi Fiyatları

Klima bakım ve onarım servisi fiyatları klima türüne göre değişiklik gösterecektir. Klima bakımı çok önemli ve özen gösterilmesi gereken işlemlerdir. Bakımı gerçekleştirilemeyen klimalar işlevini kesinlikle yerine getiremez. Bir klimanın bakım zamanı geçiyor ise salgılanan hava kişileri hasta edecektir. Bu ihtimal göz önünde bulundurulduğu zaman bakım işlemleri şart olmaktadır. Klima bakımı oldukça uygun maliyetli ve kısa süren işlemlerdir.

Klima kullanıcılarını herhangi bir şekilde etkilemez. Ancak bakımı yapılmayan klimalar daha tehlikeli olmaktadır. Bir klimanın bakımı yapılmadığı zaman daha büyük arızalar ortaya çıkabilir. Bu nedenle klima cihazlarına bakım ve onarım işlemleri şart olmaktadır. Klima bakım ve onarım servisi hizmetleri ise oldukça uygun fiyatlarla sağlanmaktadır. Uygun fiyat garantisi ve kaliteli hizmet anlayışı için Gaziosmanpaşa klima servisi için hemen arayın.

Klimalarda Sık Görülen Arızalar

bakırköy klima servisiKlimalarda sık görülen arızalar klima kullanımının artması ile daha çok merak edilmeye başlanmıştır. Klimalar teknolojik cihazlar olduğu için zaman zaman arıza durumlarıyla karşılaşılabilinir. Klima servisleri arıza durumlarını kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmaktadır. Teknik servisler ilk olarak arızanın neyden kaynaklı olduğunu belirleyecektir. Daha sonra kısa bir süre içerisinde klimanın ihtiyacı olan arızaları giderecektir. Klimanın bazı arızalanma sebepleri ise şu şekildedir:

 • Klimaya bağlı elektrik kablolarında meydana gelen kopukluklar
 • Anakart sorunları
 • Kumanda çalışmama problemi
 • Klima kumandasının pilinin bitmiş olması veya pilin zayıflaması
 • Sigortanın, on-off anahtarının arızalanması
 • Sensör ve display kartında arızalanma
 • Klima gazının tamamen bitmiş olması

Klima Neden Soğuk Hava Vermez?

Klima soğuk hava üflemiyor sorunları çoğu klima sahibinin yaşadığı problemler arasındadır. Eğer klimanız soğuk hava vermiyor ise ilk olarak kumanda üzerinden doğru tuşa bastığınızdan emin olun. Eğer klimanızda arızadan şüpheleniyorsanız Gaziosmanpaşa klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Servis en güvenilir onarım hizmeti sayesinde klimanızın ihtiyacı olan tüm işlemleri yerine getirecektir. Klimanın soğuk hava vermesi için filtrelerin temiz olması gerekmektedir. Bu sayede hava akışları normale dönecektir. Klimanız ancak bu şekilde soğuk havayı sağlayacaktır.

Klimanızın filtreleri temiz değil ise temizliğini servis tarafından yapılacaktır. Klima teknik servis ekipleri tarafından klimalarda herhangi bir arıza varsa sorun çözülme kavuşturulur. Klima gazı bitmiş ise gaz dolumu yapılması gerekmektedir. Klima kompresöründe arıza olup olmadığı ise kontrol sağlanarak anlaşılmaktadır. Klima boru hattında problem varsa bu kaçakların giderilerek boru hattının değiştirilmesi gerekmektedir. Kliman ana kartında arıza tespiti yapılarak kart değiştirilmesi, onarılması da sorunları giderecektir. Klima sıcak hava vermiyor sorunu da aynı arıza sebeplerinden kaynaklanmaktadır.

Klima Kartı Neden Arızalanır?

Klima kart tamiri oldukça önemli bir işlemdir. Servis tarafından elektronik kart arızası değişmesi ve onarımı gibi çözümler sunmaktadır. Bu arızalar ile çok sık karşılaşılmaktadır. Ancak bu arızaların tamiri oldukça teknik ve önemli bir işlem gerektirmektedir. Bu nedenle klima kartı arızası ancak klima servisi tarafından giderilmelidir. Klima kart arızaları birkaç sebepten kaynaklı gerçekleşmektedir. Bu sebeplere hakim olmak teknik uzmanlık gerektirmektedir. Klima kart arıza sebeplerinden bazıları şu şekildedir:

 • En sık görülen klima kart arızaları düşük şebeke geriliminden kaynaklanmaktadır. Klimada genel güç arızası %87 oranında düşük şebeke gerilim sebebiyle meydana gelmektedir. Eğer ki şebeke gerilimi düşer ise klima fazla akıma ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyaç doğrultusunda trafo, kart ya da motor yanması ile sonuçlanabilmektedir.
 • Aynı şekilde yüksek şebeke gerilimleri de kart arızalanmasının başlıca sebeplerinden biri olmaktadır. Burada darbe ile gerilimde ani bir yükselme olacaktır. Örnek olarak trafik kazaları, yıldırım düşmeleri, fırtına gibi durumlar, cihazın elektronik kartına zarar vermektedir.
 • Klima belli bir voltaj aralığına sahip güç kullanan cihazlar olarak bilinir. Dolayısıyla yüksek akım ile karşılaşırsa, elektronik kart arıza verecektir.
 • Elektromanyetik bölgeler cihazın çevresinde ise elektronik karta zarar verecektir. Örnek olarak yıldırım, jeneratör, radyo verici gibi faktörlere bağlı olarak kart zarar görecektir.
 • Klima bakımı gerekli prosedürlere uygun olarak yapılmadığı zaman yine kartlar zarar görecektir. Eksik ya da yanlış müdahale bu durumlara neden olmaktadır. Bu sebeple mutlaka bakım ve onarım konusunda uzman kişilere yaptırmak gerekmektedir.
 • Klima elektrik bağlantısı doğru yapılmadığı zaman yine klima kartı arızasına sebep olmaktadır.

Klima Kart Tamiri Fiyatları

Klima kart tamiri oldukça önemlidir. Eğer gereken bakım işlemi yapılmaz ise klimanız görevini yerine getiremeyecektir. Klima kart tamiri işlemleri klima servisi tarafından yapılmalıdır. Gaziosmanpaşa klima servisi en iyi hizmet garantisini kart değişimi ve tamirinde de kanıtlamıştır. Yapılan kart değişimi işlemleri sonucu klimanız eskisinden daha sağlam hale gelecektir. Kartı yanmış bir klima işlevini kaybetmişken, kart tamiri sonucu geri kazanacaktır.

Klima kart tamiri fiyatları arızan boyutuna göre farklılık gösterecektir. Kart tamiri ya da değişimi mutlaka teknik servis müdahalesi gerektiren bir arıza türüdür. Arızayı net olarak tespit ettikten hemen sonra net bir fiyatlandırma yapmak gerekecektir. En uygun fiyat garantisi sağlayan Gaziosmanpaşa klima servisi aynı zamanda kusursuz bir hizmet de sağlamaktadır. Bu hizmetlerden memnun kalmama olasılığınız çok düşüktür.

 

[wpforms id=”32″]

Bir cevap yazın