Bayrampaşa Kombi Servisi

Bayrampaşa Kombi ServisiBayrampaşa kombi servisi kombilerinize bakım ve onarım hizmeti sağlamaktadır. Bu kombi Servisi hizmetlerinden yararlanmanız kombilerinizin ömrünü uzatacaktır. Kombiler ısıtma ve sıcak su kullanımını sağlayan önemli teknolojik cihazlardır. Bu cihazlar hayatı kolaylaştıran önemli sistemleri sahiptir. Kombiler son yıllarda talep gören ve kullanım alanı artış gösteren ürünlerdir. Evlerde, işyerlerinde ve bir çok alanda kombi kullanımı artmıştır.

 

Kombi Servisi kombilerin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılması için en önemli faktördür. Kombi cihazları sezon başında ve sonunda bakım yapılması gereken önemli ürünlerdir. Bakım yapılmadığı durumda mutlaka arıza ya da bozulma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların önüne geçebilmek için siz de Bayrampaşa kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bayrampaşa Kombi Arıza Servisi

Bayrampaşa kombi servisi kombi kullanıcılarının ihtiyacı olan servis hizmetini en güvenli şekilde sunuyor. Kombi sahibi olan her bir yerleşkeye yaşanan kombi problemler ve arızaların yaşanması durumunda kombi arıza servisi ihtiyacınız olan her sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturacaktır. Kombi arıza servisleri yaşanılan her türlü arızaların onarımlarını gerçekleştirmektedir. Arıza dışında gereken bakım hizmetleriyle de kombi arıza servisleri ilgilenebilmektedir.  Müşterilerinin talep ve ilgisi doğrultusunda işlerini kusursuz bir şekilde yerine getirerek hizmet vermektedir.

 

Kombi arıza servisi sayesinde ortaya çıkan arıza en kısa sürede ortadan kaldırılarak kombilerinizi daha uzun ve sağlıklı bir şekilde kullanılmak amacıyla siz değerli kullanıcılarımıza destek ve bilgi vermek için gerekli olan tüm bilgi ve donanımlara sahiplerdir. Kombi arıza servisi yaşanılan arıza sebebini çözümlemek için yanlarında getirdikleri yedek orjinal parçaları ile değişim yaparak kombinizde oluşan arızayı en sağlıklı en sağlam şekilde ortadan kaldırarak kombi arızası giderilmektedir.

 

Kombi arıza servisi yaşanılan arızaları en kısa sürede onarımını sağlayacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan yeni kombilerle birlikte farklı farklı türlerde kombi çeşitleriyle birlikte ortaya farklı arızalarda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenden dolayı kombilerinizi iyi tanımalıyız ve en uzun süre kullanabilmek için gerekli bilgileri ve önlemleri almak gereklidir. Ortaya çıkan arıza giderilmesi için gelen kombi arıza servislerinden arıza giderilmesi sonrasında ileriki zamanlarda aynı veya başka bir problemle karşılaşmamak için yardıma gelen kombi arıza servisi ekibinden tavsiyeler ile ilerde çıkabilecek arıza ve sorunları da ortaya çıkmasını engelleyebilmektedir.

 

İşinin ehli olan servis çalışanları vaktinizi çok çalmadan en  kısa sürede  kombinizin arızasını gidererek kombi onarımını gerçekleştirmektedir. Servis hizmetimizin kısa olmasının en büyük sebebi servis çalışanlarının alnında uzman ve deneyimli olmasından kaynaklanmaktadır. Her teknolojik cihazda olduğu gibi kombilerde de bakım çok önemlidir belirli süre aralıklarında yapılan bakımlar sayesinde oluşabilecek arızaların önüne geçilmesi ve önlenmesi için gereken tedbirler alınmasıyla oluşabilecek arıza engellenebilir bu yüzden kombilerin gerekli bakım ve onarım işlemleri aksatılmamalı.

 

Kombilerin oluşturduğu arızaları için bir çözüm için en kısa sürede bir kombi arıza servisine başvurulması çok önemlidir arızalı bir şekilde kullanılması durumunda kombilerde daha ağrı arızalar ortaya çıkması gibi maddi ve can hasarı oluşabilecek gibi bir çok sorun çıkma ihtimallerini yüksek oranda arttırmaktadır.

 

Bayrampaşa kombi servis hizmetleri sayesinde bu tür durumlar oluşmaması için kombi arıza servisleri imdadına yetişecektir en kısa sürede ortaya çıkan arızayı tespit ederek gerekli çözümleri onarımları ve yardımlarıyla arıza gidererek hiçbir aksaklık yaşamadan gerekli arıza giderimini yapmaktadır. Kombilerin bakımları da çok önemlidir kombi cihazınızın ömrünü uzatmak için oluşabilecek arızaların önüne geçilmesi için gerekli olan bakımların yapılmasıyla daha sağlıklı ve uzun süreli bir kombi kullanımı sağlanmaktadır. Kombiler hassas oldukları için mutlaka başarılı bir ekibe sahip olan kombi servislerine başvurulmalıdır.

 

 

 

Kombi Temizliğinin Önemi Nedir?

Fatih Kombi ServisiBayrampaşa kombi servisi kombi bakım ve onarım hizmetlerine oldukça önem vermektedir. Müşterilerin taleplerini önemseyen servis, her türlü tamir işlemlerini çok kısa sürede gerçekleştiriyor. Kombi sistemlerinin sorunsuz bir şekilde yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturalarının cebinizi zorlamaması için kış mevsimi gelmeden işin ehli olan kişilere kombi bakımı yaptırılması gerekmektedir. Hem olası arıza sıkıntılarının önüne geçebilmek, hem de doğalgaz faturasını düşürerek sağlıklı ve güvenli bir kış geçirmek istiyorsanız mutlaka kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

 

Kombi bakımı yaptıran bireyler enerji tasarrufları elde ederek çok daha az fatura öderken, kombinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlamaktadır. Bakım yapılmayan kombilerin beklenmedik birçok kazalara davetiye çıkardığını belirten uzmanlar, kış mevsiminin çok daha güvenli ve hesaplı şekilde ısınmak isteyenlerin bakım işlerini, uzman kişilere teslim etmesi gerektiğini de hatırlatıyor. Bu önerilere kulak veren bireyler kombi bakım işlemlerini zamanında yerine getiriyor. Bu sayede arıza gibi sorunların önünü başından kesmiş oluyor.

 

Kombi bakım işlemleri kısa sürmektedir. Vaktinizden herhangi bir kayba uğramanız söz konusu olmayacaktır. Bu bakım işlemlerini yerine getirdikten sonra kombinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Teknolojik cihazlara zaman zaman bu işlemlerin kullanılması zorunluluk haline gelmiştir. Bakım ve onarımı yapılmayan bir kombi cihazı işlevini kesinlikle yerine getiremeyecektir.

 

 

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bayrampaşa kombi servisi bakım ve onarım konusunda alanında en iyisi olmayı başarmıştır. Bakım ve onarım işlemleri bu işi anlayan bir ekip tarafından yapılmalıdır. Rastgele bir tamir yapılması sonucunda kombiler çok daha büyük arızalar gösterebilirler. Bu nedenle kombilerin kusursuz çalışmasında bir bilirkişinin bu işlemleri yerine getirmesi şarttır.

 

Kombi temizlik ve bakım aşamaları önemli adımlardan oluşmaktadır. Bu adımları yerine getirmek için bir servisten yararlanmak şarttır. Kombi bakım işlemleri şu şekilde olmalıdır:

 • Kombi bakım işlemleri öncesinde, sıcak su ve kaloriferin yanma durumu kontrol edilmelidir.
 • Daha sonra kombide su sızdırıyor mu sızdırmıyor mu diye tespit yapılır.
 • Ardından kombi kapak kısmı açılır ve tozlanma durumunun kontrolü sağlanır. Kombi içerisinde çok fazla toz var ise, kombinin tozu temizlenmelidir.
 • Daha sonra kombi içerisinde bulunan bütün elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol kalemi yardımıyla kontrol edilir.
 • Kombide yer alan mevcut su boşaltılır.
 • Yanma haznesinin detaylı bir şekilde temizliği yapılır.
 • Ateşleme bölümünde yer alan iyonizasyon elektrodu kontrol edilmelidir. Eğer gerekliyse
 • Üç yollu vana çıkışı sökülerek temizliği yapılır. Daha sonra temizleme sonrası yeniden yerine sabitlenir.
 • Cihaz hermetik tip yapısına sahip ise fan tamamen sökülerek temizlenmelidir. Sonra temizliği yapılır ve yerine monte edilir.
 • Detaylı bir şekilde gaz ayar kontrolü yapılır.
 • Mevcut arıza durumları ya da sonradan oluşabilecek arızaların uzman servis teknisyeni tarafından tespit edilir.
 • Arıza ile ilgili her konudaki bilgiler kombi kullanıcısına sorulur.
 • Kullanıcı rızası alınır daha sonra arızalı olan parça bakıma dahil olmadan ek bir ücrete tabi tutularak değiştirilir ya da onarımı yapılır.
 • Kombi altında yer alan kalorifer filtre kısmı sökülerek temizliği yapılır. Daha sonra temizlenme sonrasında cihaz yeniden yerine takılır.
 • İşlem sırası başında cihazdan boşaltılan su yeniden eklenmelidir. Bar seviyesi net olarak 1,5 e çıkarılmalıdır.
 • Kombi sıcak su ve petek konumunda çalıştırılmalıdır.
 • Her iki kontrolde de sorun olmadığı kullanıcıya anlatılır.
 • Aktif olarak çalışır durumda olan kombi kullanıcısına teslim edilir.

 

 

Kombi Bakımı Şart Mıdır?

Bayrampaşa kombi servisi kombilerinizin ihtiyacı olan bakım ve onarımı çok kısa sürede yerine getirmektedir. Kombiler hayatın içerisinde yer alan önemli teknolojik cihazlardır. Bu cihazlar her yönden hayatı kolaylaştırmaktadır. Olmadığı zamanda eksikliği büyük oranda hissedilmektedir. Kombi kullanımının kusursuz bir şekilde sağlanabilmesi için bakım işlemlerinin yapılması zorunluluktur. Bakımı yapılmayan kombiler uzun yıllar kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle 2 yılda bir bile olsa mutlaka bakım yapılması şarttır. Peki bakımı yapılmayan kombilere ne olur?

 • Ekonomik açıdan zarar etmenize sebep olur.
 • Fabrikasyon çıkışı değerlerindeki yüksek verimlilikle çalışma sağlamaz.
 • Kombinin çalışması gereken ömrünü büyük oranda kısaltır.
 • Ani bozulma gibi problemler yaşanabilir ve ekstra çok daha büyük arıza maliyetleri meydana gelir.
 • Yaşam alanınız yeterli olduğu kadar ısınmaz, can ve mal güvenliğiniz tehdit altında kalır.
 • Normalden çok daha fazla doğal gaz tüketimine sebep olur, yanma ayarları bozulabilir.

 

 

Kombi Bakımının Önemi Nedir?

elektrikli-kombi-ne-kadar-yakarBayrampaşa kombi servisi hizmeti önemi oldukça büyüktür. Kombiler teknolojik cihazlar olduğu için zaman zaman arıza ve onarım ihtiyacı duymaktadır. Bu gibi önemli durumlar karşısında bu cihazların yapısını bilmeyen kişiler tamir işlemleri gibi durumlara kesinlikle girişmemesi gerekmektedir. Tamir, bakımlar, onarımlar, montaj gibi önemli ihtiyaçları mutlaka servis sağlamalıdır. Kombi cihazları alanında uzman olan kişiler tarafından onarılmalıdır. Bu önemli cihazlar teknolojik parçalardan bir araya geldiği için oldukça hassas yapıya sahiptir.

 

Kombi bakim onarım işlemlerinde bilgisi olmayan kişiler kombilerde daha büyük sorunlara yol açabilecektir. Kombi cihazı iç ve dış ortamda farklı hava şartlarının üretimini yapan teknolojik cihazlardır. Kombi tamiri, kombi kullanımında ihtiyaç duyabileceğiniz önemli hizmetler arasındadır. Ev, ofis ve birçok alanda kullanılan kombiler, sıcak günlerde ortamı ısıtmakta vazgeçilmez bir cihaz haline gelmiştir. Birçok farklı model ve markada kombi mevcuttur.

 

Kombilerin göstermiş olduğu performanslar bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu önemli ürünler, birçok farklı sebepten dolayı arıza gösterip ara sıra bozulabilmektedir. Kombi tamir işlemleri nasıl yapılır konuları bu anlamda hemen gündeme gelecektir. Hiçbir şekilde bilgisi olmayan bir kişinin tamir işlemi yapması elbette ki mümkün olmayacaktır. Alanında uzman olan ve tecrübeli, bilgili personellerden yardım alınması çok önemlidir. Kombilerde en sık görülen arızaların başında hiç çalışmama sorunu yer almaktadır. Böyle bir sorun ortaya çıktığı zamanda temel neden elektriğin gelmemesinden kaynaklanabilir. İlk olarak kombinin bağlı olduğu sigorta kontrolünün sağlanmalıdır. Bu alanda bir problem olup olmadığına mutlaka bakılması gerekmektedir.

 

 

Sorunsuz Çalışan Kombiye Bakım Yapılmalı Mıdır?

Bayrampaşa kombi servisi ekibi istediğiniz her zaman bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirecektir. Bazı durumlarda bireyler bakım ihtiyacı görmese de kombi bakımı mutlaka yapılmalıdır. Bu bakım işlemleri kombilerinizin ömrünü uzatacaktır. Peki sorunsuz çalışan kombiye bakım yapılmasa da olur mu? Bakım ve onarım sadece arıza durumlarında alınan bir hizmet olmamalıdır aksine arıza sıkıntıları oluşmadan periyodik olarak bakım yapılmalıdır ki muhtemel arızanın önüne geçilebilsin.

Kombi bakımı ve onarımı yaptırıldığı zaman:

 • Gaz ve havanın karışım oranları kontrol edilecektir. Bu önemli ayar birim gaz başına ne kadar birim hava ile yanma olacağını ayarlamaktadır. Kombilerin yanma verimleri bunlara bağlıdır. Bu önemli ayar sayesinde aşırı gaz tüketimi sorunları çözülecektir.
 • Fanın hız ayarları kontrol edilir. Uygun ayarlarla kombinin ses yapma şikayeti ve aşırı gaz tüketimi sorunları çözülecektir. Elektrik sarfiyatını yüksek oranda etkilemektedir, enerji tasarrufu bakım sonrası sağlanacaktır.
 • En önemlisi de can güvenliği için tüm emniyet sistemlerinin çalışırlık durumu ve sağlamlığı kontrol edilmesidir
 • İleride yaşanabilecek herhangi bir arıza bakım sırasında tespit edilerek giderilecektir. Beklenmedik zamanlarda arıza riskini minimize edilir. Daha sonra çok daha pahalıya çıkacak bir arıza daha başlamadan çok kısa sürede tespit edilecektir
 • Verimli bir yanma ve uygun değerde atmosfere salınan egzoz gazları ile topluma ve çevreye duyarlı olmak duyarlılığı arttıracaktır.
 • Kombi cihazlarınızın ilk günkü verimleri ve güvenliği ile uzun yıllar çalışması, onarım ve işletme maliyetinin düşmesi için periyodik bakımlar kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Bayrampaşa kombi servisi kombi bakımı alanında uzman ekipler ile bu işlemleri yerine getirmektedir. Bakım ve onarım bir kombinin olmazsa olmazıdır. Doğalgazlı evlerde yaşayan bireylerin en merak ettiği soruların başında “kombi bakımı ne zaman yapılmalıdır?” Sorusu gelmektedir. Bunun sebebi, kombi cihazı ısınma, sıcak su ve mutfak ihtiyaçlarını gideren son derece önemli ve kullanışlı bir teknolojiye sahiptir. Bu nedenle, kombi bakımlarının kesinlikle aksatılmadan, periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

 

Alanında uzman olan kişilerin belirttiği uygulama biçimlerine göre her kış mevsimi öncesi genel olarak bir kombi bakımı yapılması gerekmektedir. Tabi ki sadece kış mevsimleri öncesinde değil aynı zamanda yaz mevsimleri başlangıcında da bakım yaptırmak mümkün olmaktadır. Ancak en az yılda 1 kez bakım yaptırmak şart haline gelmiştir. Örnek olarak; kış mevsimi öncesi bakım yaptırmadınız ve soğuk havaya bakımsız kombiler ile giriş yaptınız. Havanın çok soğuk olan günlerinden birinde kombilerinizin arıza yaptığını hayal edin. Sezon başında ya da içerisinde sizin gibi birçok kişi aynı durumlardan şikayetçi olacaktır. Böylece servis ya da ustaların çalışma saatleri de oldukça yoğun olacaktır.

 

Bir yandan, kış mevsimi ortasında ısınma ve ısıtmadan mahrum kalabilirsiniz. Yoğun sezonlar içerisinde hem ustaları zor bulacaksınız hem de çok daha yüksek maliyetle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle, hem konforunuzdan olmamak için hem de çok yüksek ücret ödememek için kombi bakım ve onarımının her sene periyodik olacak şekilde yapılması gerekmektedir.

Kombi bakım aşamalarında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar yer almaktadır. Bu önemli hususlar belki de temizleme ve bakım işleminin tümünün profesyonel bir uzman ekip tarafından yapılması denilebilir. Aksi bir durumda bu önemli işlemlerden randıman almak pekte mümkün olmayacaktır.

 

Periyodik olarak kombi bakımı ve onarımı belirli aralıklarda cihazın ihtiyacına göre uzman kişilerin kontrolünden geçmesi ve bütün problemlerin giderilmesidir denilebilir. Siz de kombilerinizi uzun yıllar sorunsuz ve problemsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu deneyimi tatmak için ise sadece kombi servis hizmetlerinden yararlanmanız gerekecektir. Geriye ise kusursuz bir kombi kullanma hizmeti kalacaktır. Güvenli bir hayat sürmek için kombilerin bakımının ve onarımının yapılmasının yeri büyüktür.

 

 

Güvenlik işlemlerinin yanı sıra kombilerin çok yüksek performanslar sergileyebilmesi ve bu sayede enerji tasarrufları yapmanıza katkı sağlayabilmesi için de bakım olmazsa olmaz haline gelmiştir. Bakım ve onarım aşamaları gerçekleştirildikten hemen sonra hasarlı bölüm de onarılacaktır. Aynı zamanda gerekli olan ayarlarda bu bakım işlemleri sayesinde yapılabilir. Kombi bakımı, tamiri ve onarımı için net bir zaman olmasa bile kombinin kış konumu yani radyatörleri açmadan hemen önce kombi bakımı yapılması her yönden oldukça sağlıklı olacaktır. Yaz sonları ya da sonbahar mevsimlerinde hava tam soğumadan hemen önce kombi bakımını Bayrampaşa kombi servislerine  yaptırabilirsiniz. Bu sayede kış mevsimi soğuğunda kombinizin arızalanma ihtimallerine karşı önleminizi kolayca alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın