Bayrampaşa Klima Servisi

vrf servisiBayrampaşa klima servisi, klima kullanıcılarının ihtiyacı olan servis hizmetini en güvenli şekilde sunuyor. Klima sahibi olan her birey bazı durumlarda klimaları ile problemler yaşayabilir. Bu gibi durumlarda klima servisi imdadınıza yetişecektir. Klima servisi ihtiyacınız olan her sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturacaktır. Klima servisleri klimalar ilgili her türlü arıza onarımlarını gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda arıza dışında bakım hizmetleriyle de klima servisleri ilgilenmektedir. Bayrampaşa klima servisi bu hizmetleri en kaliteli haliyle müşterilerine sunmaktadır.

 

Müşterilerin taleplerine önem veren Bayrampaşa klima servisi kusursuz bir hizmet sağlamaktadır. Klima servisi klima sahibi olan herkesin mutlaka bilmesi gereken bir hizmettir. Bunun nedeni klimaların teknolojik cihazlar olmasından kaynaklanmaktadır. Teknolojik olan klimalar oldukça hassas cihazlar olarak bilinmektedir. Bu nedenle oldukça dikkatli kullanılması gerekecektir. Bazı durumlarda klimalar arıza sorunları çıkarabilir. Bu durumlar çok normaldir. Bu gibi arıza durumlarında klima servisleri çok kısa bir süre içerisinde klimalarınızı eski haline getirecektir. Klima servisi sayesinde işlevini yitirmiş klimalar tekrar çalışır duruma gelecektir.

Ancak klima servislerinin tek işlevi arıza onarımı olmamaktadır. Aynı zamanda çalışır durumda olan klimalarınızı daha uzun süre kullanmak klima servisi ile mümkün olmaktadır. Klimalarınızı belli aralıklarla bakım ve onarım işlemlerinden geçirerek ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun için sadece Bayrampaşa klima servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

 

Klima Arıza Servisi

Bayrampaşa klima servisi klimalarınızda oluşan arızaları çok kısa bir süre içerisinde onaracaktır. Servis hizmeti sürecinin kısa olmasının en büyük sebebi servis çalışanlarının alanında uzman olmasından kaynaklanmaktadır. İşinin ehli olan servis çalışanları vaktinizi çalmadan kısa sürede klimanızı onaracaktır. Eğer klimanızı uzun zamandır kullanmıyorsanız mutlaka öncesinde kontrol edilmesi gerekmektedir. Uzun süre kullanılmayan klimalar kontrol edilmeden çalıştırılır ise tehlike arz edebilir. Bayrampaşa klima servisi bu ve bunun gibi bakım ihtiyaçlarınızı çok kısa sürede giderecektir. Bu sayede klimalarınızın ömrü uzamış olacaktır.

 

Her teknolojik cihaz bakım işlemine tabi tutulmasa da klimalarda bakım çok önemlidir. Sağlıklı bir çalışma gerçekleştirmesinin tek yolu bakım işlemlerinden geçmek olmalıdır. Bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilemeyen klima artından daha büyük sorunlara yol açabilecektir. Bir diğer önemli konu ise klima arızalarıdır. Klima gibi cihazlar arızalı bir şekilde çalıştırılması mümkün olmayan teknolojik aletler arasında yer alır. Bu aletler arıza durumları onarılmadıkça işlevini yerine getiremez. Klima arıza servisi bu gibi ihtiyaçlarınız doğrultusunda imdadınıza yetişecektir. Arıza işlemi varsa onarılır eğer yok ise bakım işlemi tamamlanır. Klima servislerinin sağladığı bu hizmet oldukça kusursuzdur. Kısa sürede tamamlanan bu işler klimanızı uzun yıllar boyunca kullanmanızın ilk adımı olacaktır.

 

Klima Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Klima temizliği oldukça önemli bir işlemdir. Her mevsim istenen ortam sıcaklığı sunabilen klima, konforlu bir hayat için vazgeçilmez hale gelmiştir. Bu konforlu havanın devamlı duruma getirilebilmesinde klima temizliğinin önemi ise büyük olmaktadır. Klima bakım ve temizliğinin önemli birkaç yanı vardır. En önemli nedenlerinden biri ise, klima sisteminin çalışma prensibi ile alakalı olmaktadır. Bu prensiple ilgili olarak üzerinde bakteri ve virüs oluşabilen cihazlar olmasından kaynaklanır. Klima sistemi bu virüs ve bakterileri fan yardımı ile soğutma ve ısıtma yaparken yayar. Bunların haricinde ise zamanında yapılmayan klima bakımı cihazın ömrü kısaltır.

Bayrampaşa Klima Servisi

Çok daha fazla elektrik tüketmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda daha kötü performans göstermesi ve daha fazla arıza yapması da olumsuz sebepler arasındadır. Tüm bu temizleme sistemi öncesi önemler mutlaka alınmalıdır. Klima temizliğinin olmazsa olması diğer bir önemi daha bulunmaktadır. Bu da tüm bu temizlik işlemlerinin klima servisi tarafından yapılması gerektiğidir. Bayrampaşa klima servisi bu temizlik hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Kullanıcılar klima temizliğini tamamiyle yerine getiremez. Klimalar teknolojik cihazlar olduğu için temizlik aşamalarında dikkat edilmelidir. Klima servisi bu işlerde uzman kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede klimalarınız herhangi bir zarar görmeden temizlenme işlemine tabi tutulur. Temizlik işlemlerinden geçen klimalarınızın kullanım ömrü artar. Özet olarak klima temizliği klimalar için çok önemli bir aşamadır.

 

Klima Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Klima bakımı bir klima cihazının ömrünün uzaması için en önemli faktördür. Klima bakımı yapılan klimalar çok daha uzun süre kullanılır. Klima bakımının yapılmasında bazı aşamalar bulunmaktadır. Klima bakımı zamanında yapıldığı zaman yaklaşık %30’a kadar enerji tasarrufu sağlayacaktır. Bu durum faturalara olumlu olarak yansıdığı gibi kullanıcıları da birçok masraftan kurtarır. Klima birçok elektronik eşya gibi bakım ihtiyacı olan aletlerdir. Bakımın zamanında periyodik olarak mutlaka yapılması gerekir. Aksi düşünülür ise klimalar her ne kadar çalışırlarsa çalışsın yaz aylarında soğutmaz. Aynı şekilde kış aylarında da ısıtma işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremez. Klima markası ne olursa olsun eğer sürekli kullanılıyorsa bakım gerektirir.

 

Yazlık ve kışlık olarak klima bakımının senede 2 kere yapılması gerekir. Bu şekilde bakımı yapılan klimalar ilk günkü hali gibi kullanılmaya devam edilecektir. Klimalar teknolojik cihazlardır. Teknolojik cihazların kullanımı ise oldukça hassastır. Bu hassas yapılarda bakım ve onarım işlemleri şarttır. Klima bakımı yapılması için servise ihtiyaç duyulur. Klima servisi klimalarınızın en ince ayrıntısına kadar bakım işlemlerini gerçekleştirir. Bir klimanın ihtiyacı olan bütün bakımlar çok kısa sürede yerine getirilir. Klima bakımınızı yaptırdıktan sonra aradaki kullanım farkını hissetmiş olursunuz. Bu bakım işlemlerinin kalitesini fark ettiğiniz zaman ise her zaman bakım işlemlerini tercih etmiş olacaksınız.

 

Klima Bakımı Şart Mıdır?

Klima bakım ve onarımı şarttır. Klimalar son sistem teknolojik aletlerdir. Bu aletler bakım işlemlerinden geçmediği zaman büyük sıkıntılar doğurabilir. Klima bakım ve onarımı işlemleri ise oldukça pratiktir. Klima bakım işlemleri ise şu şekildedir:

 • Kirlenmiş olan iç ve dış ünite eşanjörlerinin temizlenmesi gerçekleşir. Bu sayede çok daha az enerji ile daha çok verim alınması sağlanır.
 • Klimanın gazı kontrolü sağlanır. Gaz eksiği varsa tamamlanması gerçekleşir.
 • Klima iç ünitesinin ön paneli sökülerek özel kimyasallar ile temizlenir.

Klimanın bakımı yaptırılmaması ya da düzensiz olarak yaptırılması birçok sorunu beraberinde getirecektir. Fakat bakım işlemlerinde en önemli unsur, bakımı yaptırılmayan klimaların, bir süre sonra resmen hastalık saçmasıdır. Bu sebeple bilinçli bir klima kullanıcısı, klima bakımlarının zamanında yapılmasına dikkat eder. Klima bakımı yaptırmak istiyorsanız Bayrampaşa klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Klima bakımlarınızın en titiz şekilde Bayrampaşa klima servisi tarafından yerine getirilecektir. Bakım işlemleri oldukça kısa süren aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar ev sahibini kesinlikle rahatsız etmez. Bakımın kısa sürmesi sayesinde ev sahibi uzun bir vakit ayırmak zorunda kalmaz. Bakım işlemlerinde fiyatlandırma ise en uygun şekilde sunulmaktadır. Bu uygun fiyatlar sayesinde servis işlemlerinizi her yıl gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl olmasa bile 2 yılda bir bakım işlemlerini yaptırmanız yeterli olacaktır. Özet olarak klima bakımının şart olması sebebiyle bu işlemlere önem vermeniz gerekmektedir.

 

Klima Bakım ve Onarımında Neler Yapılır?

Güngören Klima ServisiBayrampaşa klima bakım ve onarım işlemleri oldukça önemlidir. Klima bakımı uzun süre kullanım için ve kullanıcısı için oldukça önemli bir husus olmaktadır. Klima bakımı yapılmamış bir cihaz kısa süre içerisinde arıza verecektir. Ek olarak çok daha büyük masraflara yol açacaktır. Bunların yanında cihaz ömrü azalır bazende kullanılmaz hale gelir. Klima bakımları yapılmamış olan bir cihaz ile aynı ortamda yaşamak sağlığınız için büyük tehlikelere yol açacaktır.

Ortamda bulunan alerji durumlarına neden olan miteler sizin ve diğer insanların sağlığını bozacaktır. Aynı zamanda ortamda sigara içiliyor ise hava akışı gerçekleşmeyecektir. Klima sürekli olarak o pis ve kötü kokan havaya sirküle edip sizin solumanıza sebep olacaktır. Klima bakım işlemleri bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı çok önemli olmaktadır. Klima bakım ve onarım işlemlerinde şu aşamalar yerine getirilir:

 • İç ünite toz filtresi sökülür. Filtre su ile yıkanabilir.
 • İç üniteler serpantin temizleyici solvent ile temizlenmektedir. Aynı zamanda bol su ile durulanır.
 • Dış ünitenin serpantin temizleyici solvent ile temizlenecektir. Ek olarak bol su ile durulanacaktır.
 • Tesisat borusu tamamen kontrol edilecektir. Gaz kaçağı olup olmadığı dikkatli bir şekilde bakılacaktır.
 • Elektrik akımı ve kaçak kontrolü yapılacaktır. Akımda sorun var ise giderilecektir.
 • İç ünite fan balansı ayarlarına bakılacaktır, sorun var ise giderilecektir.
 • Drenaj sistemi ayrıntılı bir şekilde kontrol edilecektir. Drenaj sisteminde tıkanıklık var ise açılmaktadır.
 • Gaz basınç kontrolü yapılır eğer basınç eksik ise gaz ilave edilir.
 • İç ve dış ünite kapakları ayrıntılı bir şekilde temizlenmektedir.

 

Klima Bakım ve Onarım Servis Ücretleri

Bayrampaşa klima bakım ve onarım servisi ücretlendirilmesi oldukça minimum tutarlarda gerçekleşir. Klima sahibi olan kullanıcılar bu fiyatlandırmaların yüksek olduğunu düşünür. Bu nedenle bakım işlemlerine pek sıcak bakmaz. Ancak klima bakım işlemleri oldukça az tutarlardan oluşmaktadır. Cüzi miktara sahip tutarlar sayesinde klima bakım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Klima bakımınızı yaptırarak klimalarınızı daha uzun süre kullanmış olursunuz. Bakım işleminden hiç geçmeyen bir klimanın kullanım ömrü çok hızlı süre içerisinde azalmış olacaktır. Bu sebeple masraf oranı daha da artış gösterecektir.

 

Klima bakım ve onarım servis ücreti için Bayrampaşa klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Alacağınız fiyatlar kesinlikle sizi memnun edecektir. Bu sayede her yıl bakım yaptırmak isteyeceksiniz. Güvenilir ve kaliteli bir klima bakım hizmeti almanız çok önemlidir. Bu bakım hizmeti için ortalama klima bakım fiyatları 250 – 3000 TL arasında olmalıdır. Hangi fiyat aralığına sahip nasıl bir klima bakım hizmeti almanız gerektiğini servis belirtecektir. Servisin belirttiği klima bakım işlemleri doğrultusunda işlemleriniz uygun fiyatla tamamlanacaktır.

 

Klima bakım fiyatları genel yapısıyla değişiklik göstermektedir. Klimanın duvar, salon, kaset tip, kanal tipi, VRF klima olup olmamasına göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda klima bakım fiyatları belirlenirken; bakım yapılacak klima sayısı da önemli olmaktadır. Klimalarda herhangi bir arıza olup olmaması bakım fiyatını etkileyen unsurlar arasındadır. Yedek parça değişimi yapılıp yapılmayacağı, gerekli olan işçilik işlemleri de fiyatta etkili olmaktadır. Klima bakımı ekibi bireysel ve kurumsal servis projeleri için klima bakım fiyatı sunar.

 

Klima Bakım Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Klima bakım fiyatlarını etkileyen birçok önemli unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar klima tipine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ancak en temel bakım fiyatını etkileyen unsurlar şu şekildedir:

 • İç ve dış ünite besleme gerilim ve akım ölçümü
 • Kontrol devresine ait olan alçak gerilim hattı voltaj ölçümü
 • Kompresörün şebekeden çektiği akım değerleri tespit yapılması
 • Dış ünitede çalışan tüm elektrik devrelerin tamamı çalışır iken yapılan çalışmaların akımı kontrolü
 • Alçak basınç devre basınç ölçümü (manifold seti kullanılıp)
 • Yüksek basınç devre basınç ölçümü (manifold seti kullanılıp)
 • Evaporatör hava emiş filtresi kontrol ve temizlikleri
 • İç ünite genel kontrolleri
 • Evaporatör ve kondenser yüzey basınçlı (mümkünse sıcak) su yardımı desteğiyle temizliği
 • Drenaj hattı kaçak, eğim ve temizlik kontrolü, gerekli ise temizliği yapılması
 • Tüm kablo soket ve klemens bağlantısı uçlarının korozyon testi yapılması
 • Yüksek gerilim girişi kontrolü sağlanması
 • İç ya da dış ünitede bulunan elektronik kartların kontrolü sağlanması
 • Oda termostat ayarları kontrolü, basit çalışma testi yapılması
 • Bakır boru hattı izolasyon kontrolü, gerekli ise onarım yapılması
 • Bakır boru hattı ezilmesi ve kaçak kontrolü sağlanması

Bahsedilen klima bakım uygulamaları çok önemlidir. Hangi işlemlerin yapılacağına bağlı olarak klima bakım fiyatları değişkenlik göstermektedir. Detaylı olarak klima bakımı için bütçenizi geniş tutmanız gerekli olacaktır.

 

Bayrampaşa Klima Bakım ve Onarım İşlemleri Fiyatlandırılması

Bayrampaşa klima bakım fiyatları, klima servisinin deneyimine göre belirlenir. Sektördeki konumu, teknisyenlerin deneyimi, hizmetlerin kalitesi de fiyatı etkiler. Duvar tipi klima bakımı fiyatı, salon tipi klima bakımı fiyatları farklıdır. Aynı şekilde kaset tip klima bakım fiyatı, kanallı klimaların bakım fiyatları da değişiklik gösterecektir. VRF klima bakımı fiyatları farklı rakamlarda karşınıza çıkacaktır. Bu değişikliğin en önemli sebebi klima tiplerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Klimaların kapasitesi ve sayısı değiştikçe fiyatta değişecektir. İyi bir hizmet alınması için fiyatlandırmayı göz arşı etmek gerekir. Bayrampaşa klima servisi en iyi hizmeti sunarak eşsiz bir bakım hizmeti sağlar. Klima kullanıcıları bu hizmetten her zaman memnun kalmıştır. Klima bakımında iyi bir hizmet almak için düşük ücret veren klima servislerinden uzak durmak gerekir. Düşük ücret veren klima bakım servisleri pek güvenilir olmamaktadır. Ayrıntılı bakım ve onarım ücretlendirilmesi için Bayrampaşa klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bütçenize en uygun hizmetlerden en kısa sürede yararlanabilirsiniz.

 

 

Klima Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima servisi klimaları uzun kullanımın en önemli parçasıdır. Klimalar teknolojik cihazlar olduğu için mutlaka bir gün servis ihtiyacı duyacaktır. Klimanızı kullanmaya başlamadan önce servisinizin uyarılarını dinleyerek cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda kullanmadan önce bazı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kurallardan bazıları şu şekildedir:

 • Sağlanması gereken güvenlik koşulları oluşturmadan klimanızı çalıştırmamanız gerekmektedir. Aynı zamanda tedirgin olduğunuz bir durum oluşur ise mutlaka servis merkezinizi aramanız gerekmektedir.
 • Elektrik tesisatınızın klima kullanımı için uygun olduğundan emin olmalısınız. Klimanızın bağlanacağı hattın mutlaka topraklanmış olması gerekir.
 • Topraklama tesisatını işinde profesyonel bir elektrikçiye yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir.
 • Klimanızı tamamiyle kullanıma hazır hale getirebilmek için yetkili servisinizi çağırmanız gerekmektedir.
 • Klimanızı mutlaka modele uygun olarak gecikmeli tip otomatik sigorta şalteri ile birlikte kullanmanız gerekir.
 • Klimanızın elektrik fişi kısmını kablosundan tutarak çıkarmamanız gerekir. Aksi taktirde elektrik çarpabilir.
 • Klimanızın üzerinde bulunan düğmelere ıslak elle dokunmayınız.
 • Klimanın hava filtresini çıkarırken metal parçaya dokunmayınız.
 • Klimaya kesinlikle herhangi bir yanıcı sprey sıkmayınız.
 • Klimanızı bulunduğunuz ortamı soğutmak veya ısıtmak dışında bir amaçla kesinlikle kullanmayınız.
 • Klimanızı çalıştırdıktan sonra iç ve dış ortamlardaki hava giriş ve çıkış bölümüne herhangi bir parça sokmayınız.
 • Klimadan gelen hava akımının uzun süre doğrudan vücudunuza gelmemesine özen gösteriniz.
 • Özellikle çocuk ve yaşlıların bulunduğu odalarda sıcaklık düzeyine çok dikkat ediniz.
 • Klimanızı durdurduktan hemen sonra tekrar çalıştırabilmek için 3 dakika bekleyiniz. Aksi durumda sigortanızda atma problemi oluşturabilir.

 

[wpforms id=”32″]

 

 

Bir cevap yazın